Ministri Rašić i Suljević razgovarali o regionalnom razvoju i zajedničkim projektima

Danas je u Ministarstvu za zajednice i povratak održan sastanak između predstavnika Vlade Crne Gore i ministra Nenada Rašića. Na sastanku je učestvovao Ernad Suljević, ministar Ministarstva regionalno-investicionog razvoja i saradnje sa nevladinim organizacijama Crne Gore, dok je domaćin bio Nenad Rašić, ministar Ministarstva za zajednice i povratak.

Tokom sastanka razgovarano je o unapređenju međuinstitucionalne saradnje, posebno u oblastima podrške zajednicama. Poseban fokus bio je na razmeni iskustava u implementaciji razvojnih projekata i mogućnostima za zajedničke inicijative koje doprinose ravnomernom regionalnom razvoju i jačanju životnog standarda građana. Jedna od tema bila je i potencijalna praktična regionalna saradnja u pravcu sinergije i dizajniranja zajedničkih projekata i programa, koji bi mogli biti deo razvojnih inicijativa u korist građana celog regiona.

Ministarski tim Crne Gore sačinjavali su državna sekretarka Mirsada Bošnjak, Sehera Kurtagić, šefica kabineta ministra Samra Kurpejović, kao i otpravnik poslova Bernad Čobaj i Fedisa Dacić, koji su učestvovali u diskusiji o konkretnim koracima.